úvodní strana
o projektu
mapa
vyhledat objekt
nápověda
kontakt

registrace
přihlašovací jméno:

heslo:


 


Při problémech s přihlášením do systému nahlédněte do nápovědy.
hlavní strana

Cíl: Vytvořit měřickou fotodokumentaci památkových objektů. Tato bude sloužit jako podklad pro případné budoucí vyhodnocení geometrického tvaru objektů.

Úvod: V současné době existuje mnoho fotodokumentace památkových objektů. Málokterá z nich však vykazuje měřické atributy. Často se setkáváme s dokumentací, která je spíše samostatným uměleckým dílem, než aby vypovídala o skutečném stavu věci. Existuje mnoho fotografií o jednotlivých památkách, pro technickou dokumentaci jsou však bezcenné, protože o způsobu jejich pořízení není známo nic. Lze pouze konstatovat, že se jedná o zdařilou fotografii vhodnou na výstavu. Pro účely měřické dokumentace je nutné znát určité parametry použitého fotoaparátu a vlastní fotografie musí být pořízeny předepsaným způsobem, tak aby byly použitelné pro následné zpracování. Tento projekt je zaměřen na vytvoření takové měřické dokumentace památkového objektu, která bude jednoduchá avšak zároveň dostačující pro případné budoucí vyhodnocení geometrického tvaru objektu.

Technologie zpracování vychází z příspěvku Prof. P. Waldhäusla - Technická universita Vídeň. Anglický originál textu je k dispozici zde.

Copyright© 2K5-7 Jiří Preisler | Připomínky zasílejte na jiri.preisler@fsv.cvut.cz | verze 3.0b